Mūsų veikla

Swedbank sprendimas nedidinti palūkanų


BNS:
 
„Swedbank“ nedidins būsto paskolų palūkanų (papildytas)
papildytas nuo 3-os pastraipos, dar papildysime
Vilnius, lapkričio 5 d. (BNS). Sulaukęs visuomenės nepasitenkinimo, vienas didžiausių šalies komercinių bankų „Swedbank“ nutarė nedidinti būsto paskolų palūkanų klientams, kurie turi paskolas pagal vadinamąją „Prime“ kainodarą.
Bankas pranešė nusprendęs nekeisti vieno iš kainodaros elementų - šalies ekonomikos rodiklio ir taip užtikrinti, jog būsto paskolų „Prime“ kainodara nepasikeis.
Po euro įvedimo „Prime“ kainodaroje marža nesikeis, Vilibor bazė bus pakeista į Euribor, šalies ekonomikos rodiklio litais dydis bus užfiksuotas ir nesikeis, pranešė bankas.
Iki šiol skelbta, kad šalies ekonomikos rodiklis, kuris nustatomas, atsižvelgiant į reitingų agentūros „Moody's“ nustatytą Lietuvos skolinimosi reitingą, bus apskaičiuojamas eurais, ir dėl to galutinės palūkanos nuo sausio būtų padidėjusios.
Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danukas Arlauskas praėjusią teigė, kad „Swedbank“ veiksmai pažeidžia Euro įvedimo įstatymą bei geros verslo praktikos memorandumą. Jo skaičiavimu, dėl kainodaros pasikeitimų bankas gautų apie 100 mln. litų papildomų pajamų.
Lietuvos „Swedbank“ vadovė Dovilė Grigienė praėjusią savaitę tvirtino, kad bankas įstatymų nepažeidžia.
Šiuo metu bankas turi apie 7,5 tūkst. klientų, pasirašiusių būsto paskolų sutartis pagal „Prime“ kainodarą.