Mūsų veikla

Neigiamos palūkanos - ar turi bankas primokėti

Bankų klientų dėmesiui! Tarpbankinių paskolų norma litui ir kai kurioms kitoms valiutoms (pavyzdžiui šveicarų frankui) šiuo metu yra neigiama. Tai mažina jūsų mokamas palūkanas, o kai kuriais atvejais susidaro situacija, kad tarpbankinių paskolų norma yra neigiama ir didesnė už jūsų turimą banko maržą. Tuomet susumavus šią tarpbankinių paskolų normą ir banko maržą gaunasi, kad bankas jums turi primokėti už paimtą paskolą. Jei jūsų bankas to nedaro kviečiame kreiptis į mūsų asociaciją elektroniniu paštu info@lbka.lt . Esame pasirengę jums padėti.  

Kaip elgiasi bankai kitose šalyse esant šiai situacijai? Mūsų turimais duomenimis, bankai moka savo klientams, jei yra pasirašytos sutartys, kurios taip įpareigoja elgtis. Nors Lietuvos Bankas oficialiai nurodė, kad bankai turi elgtis pagal savo sudarytas sutartis ir mokėti klientams, dalis bankų Lietuvoje nesirengia paklusti savo priežiūros institucijai. 

Kokie yra kiti pavyzdžiai, rodantys neeilinę rinkoje susidariusią padėtį? Kai kurių šalių obligacijų palūkanos taip pat yra neigiamos. Pavyzdžiui jei norite įsigyti Vokietijos ar Japonijos obligacijų, atgausite mažesnę sumą, nei sumokėjote už šias obligacijas. Klausimas, o kodėl žmonės jas perka? priežasčių gali būti keletas. Gal būt valiutos kursas per tą laiką pabrangsta daugiau, negu jūs prarandate, ir sumoje jūs laimėsite. Gal būt defliacija ( valiutos brangimas) bus tas argumentas, kodėl verta pirkti ir nuvertėjančius vertybinius popierius.