PATARIMAI LAIDAVIMO ATVEJU

Laiduodamas būk atsargus!

Sakyk asmeniniam laidavimui už įmonę NE!

Mūsų asociacija nori įspėti- bankai vis dar dažnai reikalauja asmeninių laidavimų be pagrindo, o tik kaip papildomos sau garantijos. Būkime atsargūs! Laidavimas yra baisus ginklas - vienas tavo parašas gali pakeisti visą gyvenimą. Todėl, kad niekada nežinai, kas bus ateityje. Jei laiduoji už savo įmonę asmeniškai - ir įmonei kas nors atsitiks - būsi banko vergas visą likusį gyvenimą. Todėl gerai pagalvok, ar verta rizikuoti savo šeimos, vaikų ateitimi.

Kartais iš draugiškumo, ar norėdamas padėti savo vaikui ar geram draugui išgirsti prašymą - laiduok. Mūsų patarimas - prieš pradėdamas tokį įsipareigojimą dešimt, šimtą kartų pagalvok! Tegul bankas, jei suinteresuotas suteikti paskolą taip pat paieško kitos išeities, nes laidavimas gali paversti tave žmogumi be būsto, be pragyvenimo šaltinio, be ateities.

Šiuo metu dažnai susiduriame su banko lizingo kompanijų reikalavimu laiduoti asmeniškai net už įmonės perkamą automobilį. Nežiūrint į tai, kad įmonė sumoka pradinį įnašą, įmonės rodikliai geri ir viskas leistų pasirašyti sutartį. Asociacija pataria nerizikuoti - kiek mūsų bankų klientų pateko į keblią padėtį dėl to, kad neatsispyrė tokiam reikalavimui.

Jei laidavimas vis tiek atrodo tinkama išeitis, prisimink sekančius dalykus: a) laidavimas gali būti solidarus arba subsidiarus. Solidaraus laidavimo atveju bankas dažniausiai iš karto kreipiasi ir į kredito gavėją ir į laiduotoją. Subsidiaraus laidavimo atveju nustatoma išieškojimo eilės tvarka. b) Laidavimo sutartį gali pasirašyti tik vienas šeimos narys. Toks pasirašymas daro sudėtingesnę išieškojimo procedūrą.